Meniu
Prekių krepšelis

Apie produktus

 

WPC terasinių lentų priežiūra

Mūsų rekomenduojamos wpc terasinės lentos reikalauja itin mažai priežiūros. Terasą vieną kartą metuose (pavasarį) rekomenduojame nuplauti muiluotu vandeniu. Plovimui naudokite kietą šepetį (lentas šveiskite švelniai, trinkite išilgai ir nuskalaukite vandeniu), o nušveitę nuskalaukite visą WPC terasos grindų paviršių švaraus vandens srove (taip pat galima plauti ir aukšto slėgio plovimo įrenginiu). pasirūpinkite, kad tarpai tarp lentų būtų švarūs ir kad vanduo deramai nutekėtų nuo Terasinių lentų. Eiliniam medžio kompozito terasos grindų plovimui bet kuriuo metų laiku galima naudoti paprasčiausią švarų vandenį, o esant reikalui galima panaudoti ir ploviklį.

· Kaip šalinti dėmes? 

Dėl užteršto oro poveikio ant mansardos grindų paviršiaus gali atsirasti dėmių (pvz., pelenų, kerpių ir t. t.). Pastebėtas dėmes plaukite valikliu, kurio sudėtyje yra baliklio (pvz., chloro) ir kruopščiai nuskalaukite vandeniu. Nenaudokite jokių tirpiklių pagrindo priemonių!

· Kaip šalinti sunkiai valomas dėmes ir įbrėžimus?                                                                                

Sunkiai valomas dėmes (pvz., raudonojo vyno, vaisių sulčių ir t. t.) ir įbrėžimus pašalinsite WPC terasos grindų paviršių šveisdami variniu šepečiu (šveiskite švelniai, išilgai); nušveistų vietų atspalvis gali šiek tiek skirtis, bet dėl UV spindulių poveikio atspalviai greitai išsilygins. Norint pašalinti sunkiai valomas alyvos dėmes (pvz., losjono nuo saulės, aliejaus, riebalų ir t. t.), būtina nedelsiant apdoroti riebalų valymo priemone; esant būtinybei, galima šveisti vidutinio šiurkštumo švitriniu popieriumi (trinkite švelniai, išilgai lentos). Dėl lietaus ir UV spindulių poveikio, nuo šveitimo atsiradusios dėmės po kelių savaičių išnyks.

· Kaip šalinti dėmes dėl drėgmės ir paspartinti drėgmės sugėrimą?                                                       

Dėl garuojančio vandens ant lentų gali susidaryti drėgnos dėmės, jos dažniausiai atsiranda atvirose skirtingo drėgnumo vietose (aplink sodo baldus, po latakais, ant dalinai uždengtų paviršių ir t. t.). Su laiku dėl UV spindulių ir lietaus poveikio šios dėmės išnyksta. Šį procesą galima paspartinti plaunant terasos grindis vandeniu ir šepečiu šveičiant tokias vietas (šveisdami šepečiu visuomet trinkite išilgai lentų).

· Kaip šalinti vandens ir dulkių dėmes?                                                                                                        

Ant nepilnai uždengtos WPC terasos, ties pastogėje esančio paviršiaus ir nedengto paviršiaus susijungimų susidaro vandens dėmės. Lietaus vanduo nubėga nuo stogo ir išdžiūva. Sušlapusios dulkės nuo stogo nukrenta kartu su vandens lašais, o vandeniui išdžiuvus pasilieka. Ant nedengto paviršiaus, kurį nuolat veikia saulės spinduliai ir lietus, šis efektas nėra toks pastebimas. Tai neturi įtakos lentų kokybei ar tarnavimo laikui. Vandens dėmės nesunkiai nusiplauna švariu vandeniu ir įprastais valikliais. Su laiku toks poveikis tampa mažiau pastebimas, bet jo išvengti neįmanoma. Vandens dėmių susidarymą galima ženkliai sumažinti terasos grindis nedelsiant nuplovus aukšto slėgio plovimo įrenginiu (maksimalus slėgis 80 barų, purkšti reikia iš 40 cm atstumo, nesukiojant purkštuko antgalio). Tokiu būdu dulkės išplaunamos iš lentų.

WPC terasinių lentų spalvos pasikeitimas

Vienas pagrindinių medienos ir polimero kompozito privalumų yra spalvos stabilumas. Vis dėlto, po montavimo praėjus kelioms savaitėms, spalva pradeda keistis. Taip nutinka dėl to, kad mišinyje esančios medienos dalelės, veikiamos UV spindulių per pirmas kelias savaites nuo lentų paklojimo, įgyja gelsvą atspalvį. Nuo montavimo praėjus maždaug 8–12 savaičių, šis gelsvas atspalvis pamažu išblunka ir lentų spalva tampa beveik tokia pati, kaip ir pradžioje. Jeigu nuo pirmų lentų paklojimo iki paskutinių lentų paklojimo praėjo kelios dienos, visiškai normalu, kad jų atspalviai šiek tiek skirsis. Pamažu, dėl UV spindulių ir lietaus poveikio, lentos įgis vienodą atspalvį.

 Gamyboje naudojamų medienos miltų gaunama iš Europos PEFC sertifikatą turinčių miškų – tai užtikrina vienodą produkcijos kokybę. Vis dėlto medienos žaliavos šiek tiek skiriasi, todėl lentų spalva taip pat gali šiek tiek skirtis. Lentų dangos spalva ir storis ne visuomet yra vienodas. Todėl savo klientams visuomet rekomenduojame iškart įsigyti visą reikiamą medžiagų kiekį, kad būtų kaip įmanoma mažesnė rizika įsigyti skirtingų partijų lentas.

Dėmesio – mes nerekomenduojame šių dalykų

· Nors visi produktai yra skirti naudoti lauke, juos galima naudoti ir viduje; vis dėlto mes nerekomenduojame WPC produktų naudoti viduje arba uždarose patalpose, kur jų neveiks UV spinduliai ir lietus – šie veiksniai palengvina jų priežiūrą.

· Nevalykite WPC terasinių lentų agresyviais tirpikliais ir skiedikliais.

· Mūsų parduodamų produktų nebeicuokite, nedažykite, nevaškuokite, netepkite alyva ir nelakuokite.

· WPC produktai nėra statybinė medžiaga – nenaudokite jų kaip atraminių konstrukcijų.

· Saugokite produktus nuo tiesioginės liepsnos poveikio ir saugokite, kad ant jų nenukristų žarijos – iškritusios žarijos (pvz., iš židinio) gali sugadinti lentas. Kepant maistą ant grotelių WPC lentomis dengtoje terasoje, rekomenduojama bent jau po kepsnine pakišti nedegią medžiagą, kuri apsaugotų ne tik nuo žarijų, bet ir nuo riebalų dėmių, kad vėliau nereikėtų papildomai valyti.

Garantija WPC terasinėms lentoms

Visiems įprastomis sąlygomis eksploatuojamiems produktams suteikiama 25 metų garantija nuo medieną naikinančių grybelių, puvinio ir medgraužių vabzdžių padarytų pažeidimų. Ši garantija reiškia, kad mes įsipareigojame pakeisti pažeistus produktus. Garantija neapima visų darbo ir susijusių išlaidų kompensavimo, jeigu terasą įrengė ne mūsų meistrai. Visais kitais atvejais taikoma standartinė 24 mėnesių garantija. Tuo atveju, jeigu jūsų įsigyto produkto gamyba būtų nutraukta, jis bus pakeistas kitu panašiu produktu. Pagal šios garantijos sąlygas negalite reikalauti papildomos finansinės ar kitokios kompensacijos.

 Ši garantija netaikoma tiems produktams, kurie buvo sumontuoti nesilaikant pateiktos montavimo instrukcijos.

Garantija netaikoma spalvų atsparumui. Produktai dengti nuo UV spindulių saugančiu sluoksniu. Vis dėlto tai yra iš medienos pagamintas produktas (lentų sudėtyje yra nuo 50 % iki 70 % medienos plaušo), per laiką dėl UV spindulių ir drėgmės poveikio spalva ir atspalvis gali šiek tiek pasikeisti (dėl to, prieš klojant, lentas rekomenduojame sumaišyti). Priklausomai nuo UV spindulių intensyvumo, spalva gali šiek tiek pakisti, ypač per pirmus tris mėnesius. Toks spalvos pasikeitimas nėra defektas ir nebus laikomas priežastimi teikti garantinę pretenziją.

 

Techininiai duomenys

· Dėl ekstremalių oro sąlygų pokyčių rekomenduojama nuolat stebėti WPC terasos būklę ir reguliariai ją valyti.

· Jeigu nutartumėte montuoti baseino gaubtą ar dangtį, atraminiam jo rėmui naudokite konstrukcines medžiagas, pvz., plieną arba medieną, nenaudokite WPC atraminių sijų ar WPC terasinių lentų.

· Prie WPC terasinių lentų netvirtinkite pašto dėžučių, šviestuvų, baseino uždangos ir t. t. Montuojant baseino uždangą (arba kitą sunkią konstrukciją), sistemos negalima tvirtinti tik prie terasinių lentų. Tokią konstrukciją svarbu deramai pritvirtinti prie tvirto paviršiaus per lentas, kad dėl slėgio, vėjo ar kitų veiksnių poveikio ji nesugriūtų. Jeigu dėl ko nors abejojate arba kilo kokių nors klausimų, kreipkitės į mūsų įmonės specialistą.

Medžio kompozito terasinių lentų sandėliavimas ir naudojimas

WPC terasinės lentos turi būti laikomos ant lygaus ir ventiliuojamo paviršius. WPC terasines lentas laikykite sukrautas blogąja puse į viršų, uždengti nuo UV spindulių poveikio. Naudodami ir transportuodami WPC terasines lentas atkreipkite dėmesį į tai, kad WPC medžiaga yra sunkesnė už įprastą ar egzotinių rūšių medieną.